„Kiedy jest? II” to kontynuacja zeszłorocznej wystawy przygotowanej przez uczniów Technikum Kreatywnego. Ekspozycja przedstawia portrety wykonane techniką długiego czasu naświetlania. To barwne zdjęcia, które wyglądają jakby były wyciągnięte z gry komputerowej lub filmu science fiction. To grafika komputerowa w formie artystycznych fotografii. Warto zaznaczyć, że przy realizacji projektu zdjęcia nie były w żaden sposób edytowane lub modyfikowane w postprodukcji.

Celem wystawy jest pokazanie umiejętności uczniów Technikum Kreatywnego kształcących się w zawodzie technik fotografii i multimediów. Poprzez organizację ekspozycji chcemy zachęcać podopiecznych szkoły do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Szczecina. Pragniemy, aby z dumą podchodzili do własnego warsztatu fotograficznego i konsekwentnie realizowali się w kolejnych działaniach artystycznych.

Wystawa pokazywana będzie w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych przy al. Wojska Polskiego 90. Prace podopiecznych Technikum Kreatywnego będzie można oglądać od 22 do 29 marca. Wernisaż wystawy przewidziany jest na 22 marca o godzinie 17:00. Organizatorami wydarzenia są Technikum Kreatywne, INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych oraz Stowarzyszenie Media Dizajn.

AUTORKI I AUTORZY: Alicja Iwaszkiewicz, Przemysław Kapela, Alex Karczewski, Polina Kireeva, Michał Kołacz, David Latuszek, Olha Mentenko, Wiktoria Możejko, Kacper Osiński, Maciej Pawluś, Talita Stanienda, Oriana Tchórzewska

KURATOR: Filip Mozol
OPIEKUN PROJEKTU: Kamil Winnicki